Zakupy na iHerb

Zakupy na iHerb to czysta przyjemność - niezliczona ilość produktów oraz od 5% zniżki po wpisaniu kodu rabatowego PJN033. Jeśli chcesz wiedzieć, jak optymalnie wykorzystać platformę rabatową iherb, zajrzyj tutaj. Jeżeli, nie jesteś pewien jak zrobić zakupy, przygotowaliśmy dla Ciebie poradnik, który rozwieje Twoje wątpliwości. Być może szukasz witamin, minerałów lub innych suplementów diety - iHerb nadaje się do tego idelnie, a na tej stronie znajdziesz wskazówki, jak wybrać te najlepsze. Jeżeli natomiast nadal nie jesteś przekonany do iHerb - po prostu czytaj dalej.

Zakupy na iHerb - cło

Skoro mowa o zakupach w USA to zapewne wiele z Was, zadaje sobie pytanie: “Czy robiąc zakupy na iHerb zapłacę cło?” Możecie być spokojni, bo odpowiedź brzmi NIE, ale pod pewnymi warunkami. Warunek pierwszy jest taki, aby zawsze wybierać najtańszą opcję przesyłki - Delivery by Local Post czyli, w naszym przypadku, dostawa nastąpi poprzez pocztę polską. Aby móc skorzystać z tej opcji nasze zamówienie musi spełnić dwa kryteria:

  • wartość zamówienia nie może przekraczać $100
  • waga całej przesyłki nie może być większa niż 1.8kg

Gdy nasze zakupy są w zgodzie z powyższym, wybieramy wspomnianą wcześniej opcję.

Drugi warunek teoretycznie jest taki, że aby towary zakupione w USA były zwolnione z kontroli celnej ich wartość nie powinna przekraczać 45Euro czyli ok $50. Teoretycznie, gdyż wielokrotnie robiłem zakupy na iherb za $80 (taki był poprzedni limit taniej przesyłki) i ani razu nie zostało mi doliczone żadne cło ani podatek VAT. Również opinie moich znajomych oraz inne jakie znajdziecie w internecie mówią to samo. Nikt z użytkwników mojej strony również nigdy na to nie narzekał. Także przy opcji najtańszej wysyłki możecie czuć się bezpiecznie. Natomiast przy przesyłkach DHL Express albo UPS, widziałem w Internecie, że zdarzały się kontrole celne pomimo faktu, że wartość zamówienie była dużo niższa niż 50$.


iherb_clo

Jak widzicie na obrazku, sklep wyświetla ostrzeżenie, że cło i inne opłaty mogą być naliczone, nawet jeżeli wybraliśmy opcję najtańszej przesyłki. Robi tak samo przy każdej kwocie, nawet bardzo niskiej rzędu $10 i przy każdej opcji wysyłki. Serwis idzie tu zwyczejnie po najmniejszej lini oporu - nie chce mu się sprawdzać prawa celnego dla każdego kraju na świecie i z góry wyzbywa się odpowiedzialności za ewentualne zażalenia. To takie typowe, amerykańskie podejście, w stylu napisów na kubkach od kawy: “Uwaga gorące!” :)

Tak więc podsumowując - zawsze rób zakupy poniżej $100 i wybieraj najtańszą dostawę. W takim wypadku, przesyłka nie podlega kontroli celnej, w związku z czym za Wasze zakupy iHerb cło ani Vat nie zostaną naliczone. W przeciwnym razie, zakupy na iHerb nie byłyby tak atrakcyjne dla mieszkańców Polski i nikt by się na ten krok nie decydował, a jest zupełnie odwrotnie.

iHerb po polsku

Opinie o iHerb w Polsce są bardzo dobre, co sprzyja też dużemu zainteresowaniu tym sklepem w naszym kraju. Co prawda iHerb po polsku swojej oferty nie potrafi jeszcze przedstawić, ale ma już pewne udogodnienia w tym kierunku, mianowicie wyświetlanie cen w polskiej walucie. Kiedy po raz pierwszy odwiedzisz stronę sklepu, zostaniesz zapytany o to w jaki sposób witryna ma prezentować swoją zawartość:


iHerb pl

Prawdopodobnie przeglądarka sama wybierze Polskę jako kraj docelowy, oraz PLN jako preferowaną walutę, w której będą wyświetlane ceny produktów. W dowolnym momencie możesz zmienić te preferencje klikając tutaj:


iHerb po polsku

Z pierwszej listy wybierasz iHerb Poland, a z ostatniej PL. Spośród dostępnych języków, oprócz oczywiście angielskiego, możesz wybrać niemiecki, hiszpański, francuski, portugalski, rosyjski czy też… chiński :) Pomimo, że nie ma jeszcze oferty w języku polskim, widać że dla iHerb Polska nie pozostaje obojętna.

Jest jeszcze jedna rzecz, na którą warto zwrócić uwagę w przypadku robienia zakupów za granicą. Chodzi o listę zakazanych towarów, których nie mogą wjeżdżać na teren polski bez specjalnych zezwoleń. W przypadku oferty sklepu iHerb i polskiego prawa, w grę wchodzą produkty pochodzenia mlecznego oraz mięsnego w dowolnej ilości, a także mleko w proszku oraz inne pokarmy dla niemowląt o wielkości większej niż 2kg. Poza tą wąską grupą produktów nie ma żadnych innych zakazów na linie iHerb - Poland :)


iHerb pl

Zauważyłem, że część polskich użytkowników Internetu intuicyjnie szuka w google frazy iherb pl mając na celu odnalezienie adresu iherb.pl. Niestety taki adres nie istnieje w związku z tym że, jak wspomniałem wcześniej, iherb po polsku jeszcze nie został przygotowany. Nie posiada on swojego oddziału iHerb Polska, a więc przesyłka jest zawsze wysyłana z magazynu za oceanem. Nie należy się tym jednak przejmować, gdyż dostawa przeważnie jest na poziomie krajowej przesyłki kurierskiej - przynajmniej co do jej kosztów. Tylko czas oczekiwania jest trochę dłuższy:)


iHerb zakupy - dlaczego warto?

Dlaczego zatem kupować w amerykańskim sklepie internetowym skoro mamy Allegro oraz masę polskich sklepów internetowych? Powodów jest co najmnie kilka.

Wybór produktów. iHerb posiada ogromny wybór produktów. OGROMNY. Daje to duży komfort w robieniu zakupów, istnieje bowiem bardzo małe prawdopodobieństwo, że nie znajdziemy tam interesującej nas pozycji - o ile to nie jest np. rower, których iHerb nie sprzedaje :) Dostępne artykuły możemy przeglądać pod kątem ceny, producenta, a nawet składników, jakie produkt ma zawierać. Ponadto, znajdziemy tu produkty, które są wegańskie, nieprzetworzone (RAW), ekologiczne, bio-degradalne, FairTrade, produkty bez cukru, glutenu, laktozy czy soi. Możliwość zrobienia zakupów na wiele pozycji w jednym miejscu to duża wygoda, oszczędność czasu i pieniędzy.

iHerb ma również tę zaletę, że posiada produkty, których nie znajdziesz w Polsce. Nie tylko nowinki techniczne docierają do nas z opóźnieniem. Jeżeli śledzisz zagraniczne serwisy czy magazyny o tematyce zdrowego odżywiania, branży kosmetycznej, fitness, itp. to na pewno miałeś okazję się o tym przekonać. Przykład świetnej jakości suplementów, których na próżno szukać w polskim Internecie.


Wysoka jakość. Sklep istnieje na rynku już niemal 20 lat. Jest to zatem bardzo doświadczona firma, która przez te lata wypracowała standardy pracy zapewniające dostarczanie wysokiej jakości usług i produktów. Możesz być spokojny o swoje zamówienie, że dotrze do Ciebie w komplecie. Na dowód wysokiej jakości, iHerb został nagrodzony odznaką “Google Trusted Store”, która jest przyznawana sklepom internetowym mogącym pochwalić się współczynnikiem transakcji wolnych od problemów na poziomie 99.5% lub wyższym (wynik iHerb to 99.9%). Ponadto, hurtownie iHerb posiadają certyfikat NSF International, która jest niezależną instytucją działającą na rzecz zdrowia oraz naturalnego środowiska. Z kolei ten serwis poświęcony testom produktów suplementacyjnych, od 7 lat, nieprzerwanie wybiera iHerb na najlepszy sklep internetowy oferujący wspomniane produkty.


Szczegółowe informacje. Wszystkie produkty w sklepie są bardzo dobrze opisane. Posiadają swój unikalny numer, wagę, objętość, wymiary oraz datę przydatności. Dowiesz się do czego służy dany przedmiot oraz jakie są jego zalety. Zawsze podany jest dokładny spis wszystkich składników. W przypadku produktów jadalnych znajdziesz informacje o występowaniu bądź nie występowaniu substancji powszechnie uznanych za niezdrowe lub niebezpiecznych dla alergików. Poza opisami samych producentów znajdziesz oceny i recenzje tysięcy użytkowników, którzy wyprobowali dany produkt przed Tobą i zdecydowali podzielić się swoimi opiniami.


Oryginalne produkty. Kupując od tak renomowanego dostawcy masz pewność, że nabywasz oryginalne produkty najwyższej jakości. W przypadku serwisów aukcyjnych nigdy nie wiesz do końca czy możesz ufać sprzedawcy. Zawsze szukasz najtańszej oferty, ale ta czasem zdecydowanie odbiego od pozostałych, zaczynasz zastanawiać się dlaczego. Porównujesz zdjęcie produktów z poszczególnych aukcji, na jednym opakowaniu nie ma hologramu producenta inne wygląda trochę inaczej, a Ty już nie wiesz jak powinno to wyglądać… Na iHerb po prostu masz pewność, że wszystko jest oryginalne.


Świeżość. iHerb ma jeden z najwyższych wskaźników obrotu produktów w branży wynoszący 8.1 w skali roku. Mówiąc prościej, średni czas zalegania towaru w magazynach nie przekracza 45 dni. Dzięki temu zawsze kupujesz świeży produkt, niemalże prosto od producenta. Dodatkowo, dla większości oferowanych w sklepie towarów, na stronie z opisem wybranego produktu, możemy sprawdzić datę jego przydatności - dokładnie wiesz co kupujesz, tak jakbyś robił to w sklepie stacjonarnym.


Świetne warunki magazynowania. Wszystkie magazyny iHerb są czyste i co bardzo ważne, klimatyzowane. Daje to możliwość przechowywania produktów w bezpiecznych dla nich warunkach, chroniąc je przed zimnem, gorącem czy zbyt duża wilgotnością. Dla wielu produktów, zapewnienie wymienionych czynników na odpowiednim poziomie jest jedyną gwarancją ich późniejszej przydatności.


Przyjazny środowisku. iHerb dba o środowisko naturalne, dlatego 90% materiałów służących do pakowania zamówień pochodzi z papieru w 100% uzyskanego z recyklingu. Zabezpieczająca folia bąbelkowa, której używają, może być wtórenie przetworzona, a wszystkie składowe opakowań otrzymane od dostawców są również poddawane recyklingowi.

Dodatkowym atutem iHerb są częste promocje na wybrane produkty lub zestawy produktów:

Ponadto promocje z okazji 4 lipca, BackToSchool, święta dziękczynienia, itp. Ostatnio np. przez całe wakacje była darmowa dostawa do Polski i na cały świat ;)